Basha i përgjigjet Ramës me video: Asnjë hap pas – A2

Basha i përgjigjet Ramës me video: Asnjë hap pas

Menjëherë pas publikimit të letrës së shtatë të kryeministrit Edi Rama, kreu i PD, Lulzim Basha ka shpërndarë një videomesazh në rrjetet sociale, ku iu bën thirrje mbështetësve të opozitës së bashkuar dhe qytetarëve t’i bashkohen protestës të së dielës në Tiranë.

Në videon e publikuar nga Basha renditen të gjitha akuzat e opozitës për qeverinë e kryeministrit Rama.

Asnjë hap pas për çlirimin e vendit nga e keqja! Nesër në ora 19:00 të gjithë në shesh! #2qershor #ShqipëriaSiEuropa

Gepostet von Lulzim Basha am Samstag, 1. Juni 2019

“Asnjë hap pas për çlirimin e vendit nga e keqja! Nesër në ora 19:00 të gjithë në shesh!  Më 2 qershor, Shqipëria si Evropa”, shkruan kreu i opozitës në Facebook.

Pak më parë kryeministri Rama publikoi letrën e tij të shtatë e cila kësaj radhe nuk iu drejtua Lulzim Bashës, por popullit demokrat.

Shkarkoni aplikacionin e A2