Formacioni më i mirë me lojtarë nga dy finalistet e Champions

Sfida e pas pak orëve mes Tottenham dhe Liverpool do të jetë finalja e parë e Champions League mes dy skuadrave angleze, që prej asaj të vitit 2008, ku Manchester United mundi Chelsea-n në Moskë me penallti. Edhe pse në të dy skuadrat nuk ka shumë lojtarë anglezë, dy prej tyre kanë arritur të jenë pjesë e një formacioni të përzierë, me lojtarët më të mirë nga të dy klubet.