I shpërthen kapsolla, plagoset 28-vjeçari

orrrrrr 1100x620

Një protestues mbeti i plagosur kur situata u tensionua në hyrje të Parlamentit, në momentin që po hidheshin fishekzjarrë dhe kapsolla në drejtim të policisë.

Mësohet se një protestuesi i shpërtheu kapsolla pranë këmbës duke e lënë të lënduar. Ai është transportuar me autoambulancë në drejtim të spitalit nga ku mësohet se bëhet fjalë për një 28 vjeçar.

Policia ka bërë të ditur se personi i lënduar ka qenë aktiv duke hedhur kapsolla dhe fishekzjarrë në drejtim të efektivëve dhe për këtë arsye është arrestuar.

Ai po qëndron në spital nën mbikëqyrje edhe të forcave të policisë.