Protesta e tensionuar te Parlamenti në foto – A2

Protesta e tensionuar te Parlamenti në foto

Pas zhvendosjes së protestuesve nga Kryeministria te Parlamenti, protesta u tensionua.

Protestuesit fillimisht prishën gardhin metalik e më pas nisën të hedhin kapsolla, flakadanë e gurë në drejtim të forcave të policisë.

Efektivët u përgjigjën me ujë dhe gaz lotsjellës.

Shkarkoni aplikacionin e A2