Replika në spital, ish-deputeti demokrat akuzon Lleshajn për dhunë – A2

Replika në spital, ish-deputeti demokrat akuzon Lleshajn për dhunë

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Bardh Spahia, ka replikuar mbrëmjen e së dielës në ambientet e Spitalit të Traumës me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshajn.

Debati ka nisur në kohën kur ministri Lleshaj është futur në ambientet e spitalit për të vizituar efektivët e plagosur, ndërsa Spahia e ka akuzuar si përgjegjësin kryesor të dëmtimeve të qytetarëve dhe efektivëve të policisë.

Debati ka degjeneruar deri në marrjen me forcë të Spahisë nga efektivët e policisë që shoqëronin ministrin e Brendshëm.

Shkarkoni aplikacionin e A2