Hazard gati të largohet nga Chelsea, do të shitet 120 mln euro

2724500 2019 05 29T204506Z 1901754121 RC18B0751A10 RTRMADP 3 SOCCER EUROPA CHE ARS 600x338

Pas interesimit që ka zgjatur për dy vjet, tani Eden Hazard është vetëm një hap larg Realit të Madridit. Përfaqësues të klubit spanjoll udhëtuan drejt Londrës për të mbyllur marrëveshjen me Chelsea brenda kësaj jave.

Reali është gati të paguajë 120 milionë euro për yllin belg. Kjo shifër do ta bënte Hazard lojtarin më të kushtueshëm të historisë së klubit madrilen, përpara Gareth Bale dhe Cristiano Ronaldo-s.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 6 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 101 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 13 të shëruar në 24 orët e fundit