Shpërthim me tritol në Vlorë, dëmtohet fasoni

tritol 1 1100x620

Një shpërthim i fortë ka ndodhur gjatë natës në Vlorë.

Një fason rrobaqepësie pranë stacionit të trenit është dëmtuar me një sasi plasëse të dyshuar tritol.

Biznesi është pronë të një shtetasi egjiptian, i cili zhvillon prej kohesh biznesin dhe është i martuar me një shqiptare, që nuk njihet si person me probleme apo konflikte.

Raportohen vetëm dëme materiale, ndërkohë që forcat e rendit kanë filluar hetimet duke kontrolluar fillimisht kamerat e sigurisë përreth.