Alarmi i Klosit: Anulim rezervimesh nga kriza politike

klosi blendi 600x338

Qeveria e pranon se kriza politike po dëmton ekonominë.

Ministri Blendi Klosi ka deklaruar se pasojat po i vuan turizmi.

Ka anulime të rezervimeve nga turistët e huaj dhe numri i tyre pritet që këtë vit të jetë më i ulët nga ai që parashikohej përpara acarimit të situatës politike në vend.