Protesta e opozitës, lihen në burg dy persona

protesta parlament 600x338

U dha sot masa e sigurisë për 42 personat e arrestuar në protestën opozitare të 2 qershorit.

Gjykata la në burg vetëm dy prej tyre (Donaldo Imeraj dhe Emiliano Ypi), 3 personave iu caktua arrest shtëpiak dhe 37 të tjerët detyrim paraqitjeje.

42 protestuesit u arrestuan “për aktet e dhunës ndaj punonjësve të Policisë dhe institucioneve shtetërore në protestë”.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 6 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 143 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 6 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 119 persona në spital, 14 në terapi intensive, 3 të intubuar