Holanda dhe Anglia, supersfidë për lavdinë

Dueli i sotëm mes Holandës dhe Anglisë cilësohet edhe si ndeshja më e rëndësishme e gjysmëfinaleve të Ligës së Kombeve.

“Portokallinjtë” e Koeman befasuan duke fituar grupin me Francën dhe Gjermaninë, ndërsa “Tre Luanët” mposhtën Spanjën dhe Kroacinë.

Për momentin, Anglia cilësohet si ekipi favorit për të fituar edicionin e parë të Nations League, por nuk duhet nënvlerësuar dëshira e Holandës që të ringrihet, pas disa viteve ku e ka humbur shkëlqimin.

  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata Kushtetuese nuk njeh Besnik Muçin, Meta shpall vakancën
  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata Kushtetuese nuk njeh Besnik Muçin, Meta shpall vakancën
  • LAJMI I FUNDIT | Gjykata Kushtetuese nuk njeh Besnik Muçin, Meta shpall vakancën