Neymar mbetet pa Kupë Amerike, braziliani shpërthen në lot – A2

Neymar mbetet pa Kupë Amerike, braziliani shpërthen në lot

Neymar pësoi një dëmtim në minutën e 17 të miqësores Brazil-Katar dhe sulmuesi i PSG konfirmohet zyrtarisht që do të mungojë në Kupën e Amerikës.

Konfederata Braziliane e Futbollit (CBF) njoftoi se Neymar nuk do të jetë pjesë e ekipit për eventin që do të nisë në 15 qershor.

Sulmuesi i PSG u largua me paterica nga stadiumi dhe u dërgua në spital.

Tashmë, trajneri i Brazilit Tite do të duhet të gjejë zëvendësuesin e tij.