Mos e ngacmo bishën! Sterling e kalon në fizike me Van Dijk dhe e pëson keq

Përditësuar më: 7/6/2019, ora 08:30
van dijk sterling

Mos e ngacmo bishën! Sterling e kalon në fizike me Van Dijk dhe e pëson keq

Përditësuar më: 7/6/2019, ora 08:30

Virgil van Dijk është shpallur futbollisti më i mirë në Premier League në një vit spektakolar për Liverpool, ekip që u shpall edhe kampion Evrope.

Mbrojtësi holandez, në ndeshjen kundër Anglisë, tregoi edhe një herë të gjithë vlerat e tij.

Në një përplasje me sulmuesin Raheem Sterling, fillimisht ai humbi topin në mbrojtje, por u rikthye fuqishëm për ta rifituar atë, duke treguar se me të nuk ka shaka.