Spektakli i Ligës së Kombeve vijon të dielën, jo vetëm finalja

ligaaa 1100x620

Pas dy ndeshjeve të para, ku Portugali mposhti 3-1 Zvicrën dhe po me të njëjtin rezultat Holanda fitoi ndaj Anglisë, faza e “Final Four” në Ligën e Kombeve do të vijojë me dy përballje të tjera.

Më 9 qershor, Zvicra do të luajë me Anglinë, qe edhe pse u shfaq si favorite humbi ndaj Holandës.

Ndeshja do të nisë në orën 15:00 në Guimaraesh të Portugalisë. Po të dielën, do të luhet edhe finalja e madhe për trofeun e Nations League, ku Portugalia do të sfidojë Holandën, duel i cili do të luhet në  Porto në orën 20:45.