Islandë-Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare

shqiperia 600x338

Shqipëria luan sot në orën 15:00 përballë Islandës ndeshjen e tretë të kualifikuesve të “Euro 2020”.

Formacionet zyrtare të të dyja ekipeve janë publikuar dhe trajneri Edi Reja debuton me skemën 3-5-2, me Berishën në portë; Dermakun, Ismajlin dhe Veselin në mbrojtje.

Qendra e mesfushës përbëhet nga Basha, Xhaka dhe Abrashi, ndërkohë që në krahë janë të vendosur Hysaj dhe Lenjani.  

Sulmi i është besuar dyshes Cikalleshi-Balaj.

FORMACIONET ZYRTARE: 

Islanda: Haldorson, Hermanson, R.Sigurdson, Gudmuson, Bajrnanson, G. Sigurdson, Arnason, Sigurnjoson, Gunarson, Kjartanson, Skulason.

Shqipëria: Berisha, Dermaku, Lenjani, Hysaj, Veseli, Ismajili, Basha, Xhaka, Cikalleshi, Balaj, Abrashi.