Rama: Amerika nuk e toleron dhunën ndaj institucioneve – A2

Rama: Amerika nuk e toleron dhunën ndaj institucioneve

Kryeministri Edi Rama u shpreh në prag të protestës së opozitës se Amerika “nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike” dhe “nuk e toleron dhunën kundër institucioneve”.

“Prandaj është ajo që është Amerika se nuk e kupton lojën me Kushtetutën; nuk e pranon politikën në dëm të zgjedhjeve demokratike; nuk e toleron dhunën kundër institucioneve – e në këtë rast s’ka se si e fal kundërvënien ndaj Reformës nē Drejtësi! Vetëm përpara drejt 30 qershorit”, shkroi Rama në Twitter.

Shkarkoni aplikacionin e A2