Tjetër tragjedi me emigrantët në Egje

migrants5 1100x620

Nuk kanë të ndalur tragjeditë në detin Egje, me emigrantët që tentojnë të mbërrijnë të Evropë për t’iu larguar zonave të konfliktit apo varfërisë.

Një tjetër varkë është përmbysur pranë ishullit grek të Lesbos duke iu marrë jetën 7 personave, 2 prej të cilëve fëmijë.

Autoritetet greke nuk japin detaje për incidentin dhe kombësinë e viktimave. Rojet bregdetare njoftojnë se në një tjetër operacion kanë mundur të shpëtojnë 57 persona.