Premier League, sezoni 2019-2020 nis me supersfidën Manchester United-Chelsea

fff 1100x620

Edhe pse edicioni futbollistik sapo ka përfunduar, në Angli janë duke u bërë gati për sezonin e ri.

Skuadrat u njohën me kalendarin e ndeshjeve për edicionin 2019-2020, me Premier League që në javën e parë do të nisë menjëherë me një duel të madh: në “Old Traford” do të sfidohen Manchester United dhe Chelsea.

Kampionati anglez hap siparin më 9 gusht nga Liverpool, që pret në shtëpi Norwic, skuadër e rikthyer në elitë. Manchester City dhe Arsenali do ta nisin sezonin në transfertë, ndaj West Ham dhe Newcastle.