Putin: Marrëdhëniet me SHBA po shkojnë keq e më keq – A2

Putin: Marrëdhëniet me SHBA po shkojnë keq e më keq

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin gjatë një interviste të publikuar të enjten nga TV Mir foli për marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Presidenti Putin u shpreh në këtë intervistë se marrëdhëniet mes Rusisë dhe SHBA janë duke u përkeqësuar dhe kjo për shkak të dhjetëra sanksioneve të vendosura nga administrata amerikane.

Komentet e Putin vijnë përpara samitit të G20 që do të mbahet këtë muaj në Japoni dhe ku pritet të takohet dhe me homologun amerikan, Donald Trump.

Shkarkoni aplikacionin e A2