Reali prezanton Luka Joviç, talentin që vlen 60 milionë euro

Mes gjigantëve evropianë, Reali i Madridit është klubi më aktiv në merkaton e verës. Spanjollët afruan Luka Joviç për 60 milionë euro nga Eintrahti i Frankfurtit dhe Eden Hazard për 100 milionë euro nga Chelsea.

Sulmuesi, i cili ishte një prej zbulimeve të sezonit të kaluar në Bundesliga, u prezantua si blerja e parë e madrilenëve. Para se të zbriste për herë të parë në fushën e “Santiago Bernabeut”, gjatë daljes për mediat, 21-vjeçari Joviç deklaroi se dëshiron të fitojë gjithçka me Realin.

  • LAJMI I FUNDIT | Aksident në Elbasan, 4 persona kanë humbur jetën
  • LAJMI I FUNDIT | Aksidenti me 4 viktima ka ndodhur në aksin Elbasan-Papër
  • LAJMI I FUNDIT | Aksidenti në Elbasan, tre makina të përfshira