Afrimi zyrtar, Kukësi firmos me… Marko van Basten!

kukesi 1100x620

Një emër i madh në letër për sulmin e Kukësit. Nën kampionët e Shqipërisë afruan Marko Van Basten. Nuk bëhet fjalë për legjendën holandeze, por për sulmuesin 21-vjeçar me mbiemrin Çema. Lojtari i aktivizuar te Dinamo gjatë sezonit të kaluar nënshkroi kontratën 2-vjeçare me veri-lindorët dhe u prezantua me fanellën e skuadrës së re.

Marko Van Basten… Çema

Marko Van Basten Çema është pjesë e përfaqësueses së Çamërisë, me të cilën mori pjesë në turneun për krahinat e izoluara ndërkombëtarisht, të zhvilluar në fillim të muajit qershor në Armeni, duke spikatur jo vetëm për emrin që mban, por edhe me golat e shënuar.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shtohen sërish rastet, 132 në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Asnjë humbje jete, po marrin trajtim spitalor të specializuar 26 pacientë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 29 të shëruar në 24 orë