Aksidentoi këmbësorin, shpallet në kërkim drejtuesi i mjetit – A2

Aksidentoi këmbësorin, shpallet në kërkim drejtuesi i mjetit

aksidentiii 1100x620
Foto ilustruese

Policia e Korçës ka identifikuar dhe shpallur në kërkim shtetasin V.Z 54 vjeç pasi pasditen e së premtes ka shkaktuar një aksidenti me pasojë plagosjen e një personi në aksin rrugor Korçë-Ersekë.

Sipas policisë, 48-vjeçari V.Z. ka përplasur me mjetin e tij shtetasin Y.M. pranë fshatit Ravonik dhe më pas është larguar nga vendngjarja.

I plagosuri është dërguar në Spitalin e Traumës në Tiranë, në gjendje të rëndë shëndetësore.