Grabitja e Rinasit, në pranga një tjetër i dyshuar – A2

Grabitja e Rinasit, në pranga një tjetër i dyshuar

Policia e Shtetit ka arrestuar një tjetër person të dyshuar, si bashkëpunëtor në grabitjen e Rinasit në 9 prill të 2019. Efektivët e policisë kanë vënë në pranga shtetasin Hasan Kanaçi, 48 vjeç, punonjës në aeroportin e Rinasit.

I arrestuari Hasan Kanaçi

48 vjeçari është punonjës i cargos në TIA dhe konsiderohet si  personi me procedurë që çon i fundit paratë në avion. Ai dyshohet se iu ka dhënë informacion pjesëtarëve të tjerë të bandës për mbërritjen e blindit me para në pistën e aeroportit.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e të arrestuarit policia sekuestroi një sasi të madhe valute dhe lekësh. Policia njofton se po vijon punën për kapjen e personave të tjerë të përfshirë në këtë ngjarje. Deri tani policia kishte arrestuar 6 persona për grabitjen e blindit me para në pistë, 48 vjeçari Kanaçi është i shtati.

Në grabitjen së Rinasit mbeti i vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë shtetasi Admir Murataj.

Shkarkoni aplikacionin e A2