Kryeministri në fushatë elektorale: Keqardhje që PD-LSI nuk hyri në zgjedhje

Kryeministri Rama i vijoi takimet elektorale në qarkun e Korçës pavarësisht bllokimit të rrugës nga mbështetës të opozitës.

Gjatë ndalesës në Kolonjë, ku prezantoi kandidatin për kryetar bashkie, Erjon Isai, kryeministri Edi Rama u shpreh i keqardhur që zgjedhjet e 30 qershorit do të zhvillohen pa opozitën.

Megjithatë, ai tha se nuk ka ndërmend t’i dhurojë qeverinë opozitës, ndërsa hodhi poshtë mundësitë se në 30 qershor do të rikthehen skenat e vitit 1997.

“Zgjedhjet pa kundërshtarët tanë kryesorë nuk janë gjëja më e mirë që mund t’i ndodhin vendit në këtë situatë kur Shqipëria pret negociatat. Përmendin 1997-n për të trembur njerëzit, por nuk na ka ardhur 1997, por na ka ardhur Luli, Monika dhe Iliri”, tha Rama.

  • LAJMI I FUNDIT | Jep dorëheqjen kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj, e parevokueshme
  • LAJMI I FUNDIT | Ramush Haradinaj njoftoi dorëheqjen gjatë mbledhjes së qeverisë
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja, pasi Haradinaj është thërritur nga Gjykata Speciale
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj pas vendimit për dorëheqje: Do paraqitem në Gjykatë si qytetar
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj: Përgjegjësia për zgjedhjet e reja i takon presidentit