Sërish bllokim rruge, mbështetës të opozitës në Korçë “stop” kalimit të Ramës

Edhe në Korçë, mbështetësit e opozitës dolën për t’i bllokuar rrugën Kryeministrit Rama, me qëllim që të ndalonin atë të zhvillonte takimet elektorale, për prezantimin e kandidatëve për kryetarë bashkish të këtij qarku.

Në mbështetje të protestuesve ishin dhe ish-deputetët Ervin Salianji, Klevis Balliu, Endrit Braimllari, por edhe kryebashkiaku i Devollit Bledion Nallbati.

Me pankarta në duar dhe me thirrjet “Rama ik”, protestuesit  synonin që të pengonin Ramën për të vijuar me takimin elektoral në Devoll.

Nga ana e tyre, forcat e policisë u kërkuan përfaqësuesve të opozitës që të mos bëheshin pengesë për qarkullimin.

  • LAJMI I FUNDIT | Jep dorëheqjen kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj, e parevokueshme
  • LAJMI I FUNDIT | Ramush Haradinaj njoftoi dorëheqjen gjatë mbledhjes së qeverisë
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja, pasi Haradinaj është thërritur nga Gjykata Speciale
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj pas vendimit për dorëheqje: Do paraqitem në Gjykatë si qytetar
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj: Përgjegjësia për zgjedhjet e reja i takon presidentit