Zëdhënësi i Presidentit: Mocioni i “çunave të Shijakut” do të marrë përgjigje nga qytetarët

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar me anë të një statusi në “Facebook” pas publikimit të emrave të deputetëve që kanë kërkuar shkarkimin e Metës.

Blushi shkruan se “Ilir Meta është zgjedhur President nga një Parlament plotësisht legjitim, jo nga ky i sotmi”. “Nga momenti që ai është betuar me dorën mbi Kushtetutë i përket vetëm Republikës”, shkruan ai.

Më tej, ai komenton mocionin për shkarkimin e Presidentit dhe deputetëve u drejtohet si “çunat e Shijakut, ndërsa thotë se do të marrin përgjigje nga qytetarët.

“Mocioni i “çunave të Shijakut” që kërkon të instalojë “Narko-Republikën” e bandave dhe oligarkëve do të marrë përgjigjen e merituar nga qytetarët e Republikës së Shqipërisë. Shqipëria e para! Shqipëria si gjithë Europa!”, mbyllet reagimi i Tedi Blushit.

  • LAJMI I FUNDIT | Jep dorëheqjen kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja e kryeministrit Ramush Haradinaj, e parevokueshme
  • LAJMI I FUNDIT | Ramush Haradinaj njoftoi dorëheqjen gjatë mbledhjes së qeverisë
  • LAJMI I FUNDIT | Dorëheqja, pasi Haradinaj është thërritur nga Gjykata Speciale
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj pas vendimit për dorëheqje: Do paraqitem në Gjykatë si qytetar
  • LAJMI I FUNDIT | Haradinaj: Përgjegjësia për zgjedhjet e reja i takon presidentit