Aksidenti tragjik, humbin jetën 3 pjesëtarë të një familjeje – A2

Aksidenti tragjik, humbin jetën 3 pjesëtarë të një familjeje

Një aksident tragjik me pasojë vdekjen e tre personave ka ndodhur mbrëmjen mes të shtunës dhe të dielës në aksin rrugor Elbasan-Tiranë, pranë qendrës tregtare TEG.

Sipas Policisë, shoferi i mjetit, Arlintin Alia, 32 vjeç ka humbur kontrollin duke u përplasur me bordurën e rrugës. Si pasojë e përplasjes kanë ndërruar jetë tre nga pasagjerët, Bardhok Bibaj, 62 vjeç, Valentina Bibaj, 54 vjeç, Florida Bibaj, 22 vjeç, ndërsa në gjendje kritike për jetën është vajza e madhe e çiftit, Xh.Bibaj, 26 vjeç. Policia raportoi fillimisht se edhe ajo kishte ndërruar jetë, por e reja ka qenë në vdekje klinike. Në spital nën kujdesin mjekësor ndodhet edhe drejtuesi i mjetit.

Sipas informacioneve paraprake, të katër pjesëtarët e familjes nga Mirdita kishin qenë duke festuar një ditëlindje në një lokal në Elbasan, para se të ndodhte aksidenti. Paraprakisht thuhet se i afërmi i tyre, që drejtonte mjetin, udhëtonte me shpejtësi tej normave të lejuara.

Shkarkoni aplikacionin e A2