Manchester United interesohet për Hysajn, por ka konkurrencë të fortë

hysaj 1 600x338

Manchester United ka kontaktuar me Napolin për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

Sipas “The Sun”, “Djajtë e Kuq” interesohen për mbrojtësin e djathtë për të zëvendësuar Ashley Young, por kanë konkurrencë të fortë nga Atletico Madrid.

Tabloidi britanik vë në dukje se pavarësisht moshës së re (25 vjeç), Hysaj luan titullar te Napoli që nga viti 2015 dhe deri tani ka luajtur plot 173 ndeshje me ekipin italian.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 141 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 72 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 116 persona në spital, 20 në terapi intensive, 4 të intubuar