Manchester United interesohet për Hysajn, por ka konkurrencë të fortë

Manchester United ka kontaktuar me Napolin për mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Elseid Hysaj.

Sipas “The Sun”, “Djajtë e Kuq” interesohen për mbrojtësin e djathtë për të zëvendësuar Ashley Young, por kanë konkurrencë të fortë nga Atletico Madrid.

Tabloidi britanik vë në dukje se pavarësisht moshës së re (25 vjeç), Hysaj luan titullar te Napoli që nga viti 2015 dhe deri tani ka luajtur plot 173 ndeshje me ekipin italian.

Shkarkoni aplikacionin e A2