VAR-i dhe Venezuela frenojnë Brazilin

brazil venezuela 600x338

Të pasaktë, por mbi të gjitha të pafat. Pas suksesit në debutim, Brazili frenohet në barazim 0 me 0 nga Venezuela, në ndeshjen e dytë në Kupën e Amerikës.

“Seleçao” dominoi në fushë, por iu anuluan tre gola gjatë 90 minutave të lojës, dy prej të cilëve nga sistemi VAR.

Brazili e sheh veten në kuotën e 4 pikëve tashmë, po aq sa edhe Peruja, që fitoi 3 me 1 përballë Bolivisë.

Dueli direkt në ndeshjen e tretë do të jetë vendimtar, jo vetëm për kreun, por edhe për faktin se me një fitore, Venezuela ndjekëse mund të përfitojë nga një hap fals i rivalëve.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 3 viktima në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 141 raste të reja në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 72 të shëruar në 24 orët e fundit
  • LAJMI I FUNDIT | MSH: 116 persona në spital, 20 në terapi intensive, 4 të intubuar