Driblimi i jashtëzakonshëm i yllit portugez

uuuuuuuu 1100x620

Fundi i sezonit që sapo u mbyll nxori në pah një talent të ri nga Portugalia, Joao Felix.

Ai shkëlqeu në Europa League me Benfica-n dhe menjëherë klubet më në zë në Europë shfaqën interes për të.

Por tashmë që Felix është një hap larg Atletico Madridi, ku mungon vetëm zyrtarizimi, talenti portugez vijon të dhurojë spektakël. Këtë ai e ka bërë në një seancë stërvitore me Benfica-n.

Ju duhet ta riktheni disa herë videon për të kuptuar driblimin e 19-vjeçarit…