Kupa e Amerikës, Brazili shkatërron Perunë dhe kalon grupin

firmino brazil 600x338

Brazili ka mundur thellë 5-0 Perunë dhe kalon grupin në Kupën e Amerikës duke u renditur në vendin e parë.

Casemiro, Firmino, Everton, Dani Alves dhe Willian ishin shënuesit e golave në një ndeshje që “Seleçao” e dominoi nga fillimi në fund.

Bashkë me Brazilin, në grupin A u kualifikua edhe Venezuela që mundi Bolivinë 3-1.