Korçë, plagoset me thikë, dërgohet në spital një person

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Korçës, teksa një person ka mbetur i plagosur me thikë dhe është dërguar në spital, në gjendje ende të pakonfirmuar.

I plagosuri është shtetasi Armando Trimi, ndërkohë që i akuzuari për krimin shtetasi Marklelian Jonuzi, edhe pse dyshohet edhe për një person të dytë .

Pamje nga vendngjarja

Sipas burimeve të A2 CNN, ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta, ende të pa sqaruara nga forcat e rendit që po hetojnë.

Në afërsi të zonës së zjarrfikëses së qytetit, i plagosuri ka marrë goditje në shpinë nga Jonuzi, i cili dyshohet të këtë vepruar në gjendje të dehur.

 • LAJMI I FUNDIT | Rama: 30 Qershorin e fituan qytetarët edhe për ne
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Gjithçka vjen pas 30 qershorit duhet ta fitojmë ne për qytetarët
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria u kërcënua, u godit, u lëkund, por nuk u rrëzua falë SHBA e BE
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria sot është çliruar nga makthi i gjysmës së parë të vitit
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria nuk do të shohë më djegie mandatesh
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Shqipëria nuk do të shohë më parti molotovësh
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Ata që ndërmorën këtë aventurë, e pësuan edhe për të tjerët që vijnë pas
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Qëndruam në anën e duhur të historisë
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Zgjedhjet tona të brendshme nuk mund t’i ngjajnë zgjedhjeve të mëparshme
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: S’mund të ketë deputetë që shkojnë te njerëzit javën e fundit të fushatës
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Kush s’i përgjigjet ritmit të 30 qershorit, del nga projekti i vitit 2021
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Reforma në Drejtësi, as nuk diskutohet, as nuk negociohet
 • LAJMI I FUNDIT | Rama: Nuk kam disponim për marrëveshje politike që rrezikon drejtësinë