Soreca takon Dvoranin, ambasadori: Kushtetuesja, funksionale sa më shpejt

sorecaaaa 1100x620

Në këtë situatë politike, ngritja e Gjykatës Kushtetuese ishte në vëmendjen e ambasadorit të Bashkimit Europian, Luigi Soreca, i cili zhvilloi një takim me kreun e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvorani.

Përmes një mesazhi në “Twitter”, Soreca tha se takimi kishte për qëllim përditësimin në lidhje me fazën finale të punës së Këshillit, mbi për zgjedhjen e kandidaturave për Gjykatën Kushtetuese dhe Inspekton e Lartë të Drejtësisë, në kuadër të Reformës në Drejtësi.

“Është thelbësore – thekson ambasadori Soreca –që Gjykata Kushtetuese të jetë funksionale në një kohë sa më të shkurtër”.

  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, shtohen sërish rastet, 132 në 24 orë
  • LAJMI I FUNDIT | Asnjë humbje jete, po marrin trajtim spitalor të specializuar 26 pacientë
  • LAJMI I FUNDIT | Koronavirusi në Shqipëri, 29 të shëruar në 24 orë