Rama: T’i shkohet deri në fund shkarkimit të Metës, hata kushtetuese

rama veliaj njesia 2 frame 971 1100x620

Asnjë zmbrapsje nga deklaratat e presidentit Meta për mos njohur zgjedhjet e 30 qershorit.

Kryesocialisti Edi Rama, në kafen e mëngjesit me Erjon Veliajn në njësinë nr. 2, jo vetëm që kërkoi proces korrekt zgjedhor, por të tijët të shkojnë deri në fund me shkarkimin e presidentit, që sipas tij, ka kryer një hata kushtetuese.

“Është vetëvrasje spektakolare. Harakiri i thonë japonezët. Bjeri vetes me thika dhe prit që t’iu vijë keq të tjerëve. Gjëja më e rëndësishme për ne është që procesi të jetë sa më korrekt. Si po shkon Komisioni për presidentin? Duhet çuar deri në fund ai proces se kjo është një hata kushtetuese dhe institucionale”, u shpreh kryeministri Rama.