Buffon kthehet te Juventus si zëvendësues i Szczesny – A2

Buffon kthehet te Juventus si zëvendësues i Szczesny

Gianluigi Buffon përgatit rikthimin e bujshëm te Juventus. Pas aventurës te francezët e PSG, legjenda e portës do të ribashkohet me kampionët e Italisë.

Pavarësisht se ishte përfolur për një transferim te Porto, ofertat nuk e kanë bindur plotësisht dhe 41-vjeçari vendosi te kthehet te klubi ku ka kaluar pjesën më të rëndësishme të karrierës.

Buffon ka pranuar të jetë portieri zëvendësues i Szczesny për një sezon, përpara se të marrë një rol drejtuesi te Juventusi.

Shkarkoni aplikacionin e A2