Gjyqi për “Habilajt”, dështon seanca te Krimet e Rënda – A2

Gjyqi për “Habilajt”, dështon seanca te Krimet e Rënda

Dështon për të disatën herë radhazi nisja e gjykimit të grupit të “Habilajve” në Gjykatën për Krimet e Rënda.

Seanca e së mërkurës u shty për shkak të mosnjoftimit për gjyqin të Moisi Habilajt, Nezar Seitit, Fatmir Minajt dhe Meridian Sulës.

Të katër këta të pandehur ndodhen në Itali, ku edhe u dënuan pak ditë më parë për trafikun e drogës nga Shqipëria në Itali në kuadër të grupit kriminal.

Shkarkoni aplikacionin e A2