Sherr i egër për një femër

Ky është momenti dramatik kur dy luanë nisin përleshjen për një luaneshë në Kenia.

Lufta e shkurtër, por intensive, ndodhi në Parkun Kombëtar Masai Mara dhe u dokumentua nga fotografi amator Steven Underwood.

60-vjeçari tha: “Njëri prej luanëve ishte i shoqëruar kur tjetri i erdhi me ecje kërcënuese dhe sulmoi i pari. Ishte një eksperiencë e paharrueshme”.