Tjetër zhgënjim, Partizani jashtë forme, humb edhe miqësoren e dytë

MIQESORE PARTIZANI.duplicate frame 265 1100x620

Tjetër paraqitje e dobët e Partizanit në miqësoret që po zhvillon gjatë fazës përgatitore në Slloveni. Pas humbjes 5-1 nga Sarajevo, skuadra e trajnerit Franko Lerda u mund 2-1 nga vendasit e MURA-s në një ndeshje ku të kuqtë shfaqën dobësi në të gjitha repartet.

Goli i vetëm për kryeqytetasit u shënua pak sekonda përpara vërshëllimës përfundimtare nga sulmuesi Eraldo Çinari.

Kampionët treguan edhe njëherë se janë larg formës së duhur dhe se me kontigjentin aktual, përballja e 10 korrikut ndaj Karabakut do të jetë një mision shumë i vështirë.