Aksident i frikshëm në MotoGP, Jorge Lorenzo me fraktura – A2

Aksident i frikshëm në MotoGP, Jorge Lorenzo me fraktura

Jorge Lorenzo nuk do të garojë në Çmimin e Madh të Holandës në MotoGP, madje piloti spanjoll rrezikon një ndalesë të gjatë, për shkak të një frakture në vertebrën e gjashtë.

Piloti i Honda-s humbi kontrollin e motorit në provat e lira dhe u largua nga pista me dhimbje në qafë dhe probleme me frymëmarrjen.

Shkarkoni aplikacionin e A2