Merkato e bllokuar, Chelsea “ngushëllohet” me Kovacic, 50 mln euro për Real

koooo 1100x620

Mateo Kovacic është zyrtarisht lojtar i bluve të Chelsea-t. Mesfushori kroat, për të cilin kishin shfaqur interes Inter dhe Milan në Itali, do të blihet përfundimisht nga londinezët, atje ku është aktivizuar sezonin që lamë pas.

Real Madrid do të përfitojë një shumë prej 50 milionë eurosh nga ky operacion.

Në pamundësi për të bërë afrime të reja për shkak të dënimit nga UEFA, Chelsea ka shfrytëzuar mundësinë e vetme për të lëvizur në këtë merkato verore.