Feronikeli, kualifikim historik në turin e parë të Champions League

feronikeli 1100x620

Feronikeli ka shkruar historinë duke u kualifikuar për herë të parë në historinë e klubit në turin e parë të Champions League.

Skuadra kampione e Kosovës bëri mrekullinë në finalen e fazës paraeleminatore përballë Santa Kolomas nga Andorra. Feronikeli u ndëshkua pak sekonda pasi të mbetej me 10 lojtarë në pjesën e dytë, por skuadra nga Drenasi tregoi karakter duke reaguar në minutën e 58 me Zekën dhe pak minuta nga fundi nëpërmjet sulmuesit Rexha, duke marrë kështu një fitore historike.

Në turin e parë të Champions-it, Feronikeli do të përballet me kampionët e Uellsit, The New Saints.