Luftimet në Afganistan, vriten 26 trupa proqeveritare – A2

Luftimet në Afganistan, vriten 26 trupa proqeveritare

26 anëtarë të një grupi ushtarak proqeveritar u vranë nga një sulm i militantëve talabanë në veri të Afganistanit, në të njëjtën ditë kur qeveria e SHBA pritet të nisë një raund të ri bisedimesh për paqen në Katar.

Zyrtarët talebanë morën përgjegjësinë e sulmit ndaj forcave që mbështesin qeverinë në provincën Baghlan. Sipas tyre në luftime mbetën të vdekur 28 persona dhe u plagosën 12 të tjerë.

Shkarkoni aplikacionin e A2