U gjet e braktisur në rrugë, 1000 vetë në radhë për të birësuar të porsalindurën – A2

U gjet e braktisur në rrugë, 1000 vetë në radhë për të birësuar të porsalindurën

Më shumë se 1000 persona kanë shfaqur interes për të birësuar një bebe të gjetur të braktisur në një rrugë pranë Atlantës, SHBA, e mbështjellë me një qese plastike. Autoritetet konfirmojnë se vogëlushja, e quajtur India, thanë se vetëm në shtetin e Xhorxhias janë 200 familje që duan ta birësojnë.

Foshnja u gjet mbrëmjen e 6 qershorit nga dy motra, Kyler dhe Kyla Ragatz, të cilat kontaktuan menjëherë policinë. Foshnja kishte ende të paprerë kordonin umbelikal, por nuk kishte lëndime. Video e shpëtimit, regjistruar nga kamera që efektivi i policisë mbante në trup, u publikua vetëm të enjten.

Pavarësisht vëmendjes së madhe dhe interesimit për t’u kujdesur për foshnjën, policia vazhdon të kërkojë nënën biologjike, për të mësuar historinë e vërtetë të braktisjes së Indias.

Shkarkoni aplikacionin e A2