Iu dëmtuan gishtat gjatë protestës, Rama dekoron policen dhe i puth dorën – A2

Iu dëmtuan gishtat gjatë protestës, Rama dekoron policen dhe i puth dorën

Kryeministri Edi Rama ka dekoruar policen Ina Muka, e cila gjatë një prej protestave të opozitës u lëndua në dorë nga një kapsollë dhe humbi tre gishta.

Dekorimi u bë në ambientet e Ministrisë së Brendshme, gjatë një takimi të kryeministrit me drejtuesit e Policisë së Shtetit.

Gjatë ceremonies ku efektivja u dekorua me medaljen “Ylli i Mirënjohjes”, Rama i puthi dorën.

Shkarkoni aplikacionin e A2