Presidenti jep sot propozimin për zgjidhjen e krizës – A2

Presidenti jep sot propozimin për zgjidhjen e krizës

Presidenti Ilir Meta ka njoftuar se në orën 11:00 do të dalë në një konferencë për shtyp.

Tema për të cilën do të flasë, sipas Presidencës, është “votimet socialiste të 30 qershorit”.

“Presidenti i Republikës Sh.T.Z Ilir Meta do të japë propozimin e tij për zgjidhjen e krizës së rëndë politike dhe do të jetë i hapur për çdo pyetje”, shkruan Zyra e Shtypit e Presidencës.

Kreu i Shtetit nuk e ka kursyer ironinë gjatë këtyre ditëve për zgjedhjet lokale, madje edhe mëngjesin e së hënës postoi një video ku shihej Enver Hoxha, Spiro Koleka dhe Kim Jong-un, duke shkruar: “Forca numëruesve, si një trup i bashkuar drejt tejkalimeve të reja

Shkarkoni aplikacionin e A2