Argjentina, e indinjuar me arbitrin. Këto janë aksionet ku u kërkua penallti – A2

Argjentina, e indinjuar me arbitrin. Këto janë aksionet ku u kërkua penallti

Kombëtarja e Argjentinës u largua nga Kupa e Amerikës shumë e nevrikosur me arbitrin e ndeshjes kundër Brazilit, e vlefshme për gjysmëfinalet e Kupës së Amerikës.

Kapiteni Leo Messi dhe trajneri Scaloni akuzuan ashpër pas ndeshjes gjyqtarin Roddy Zambrano dhe përgjegjësin e VAR-it, Leodán González.

Dy janë aksionet për të cilat ankohet Argjentina. E para, një pengim i Dani Alves ndaj Kun Agueros, në momentin që sulmuesi argjentinas po vraponte për të kërkuar një pasim të Messit.

E dyta është një goditje me bërryl e Arthurit ndaj Otamendit, në momentin që mbrojtësi argjentinas ishte në zonë për të pritur një goditje këndi.

Shkarkoni aplikacionin e A2