Atletico Madrid zyrtarizon blerjen më të shtrenjtë në histori – A2

Atletico Madrid zyrtarizon blerjen më të shtrenjtë në histori

Atletico Madrid ka afruar një tjetër lojtar në skuadër dhe ai është talenti nga Benfika, Joao Felix. Ekipi spanjoll ka paguar rreth 127 milionë euro për të marrë shërbimet e të riut portugez duke e bërë atë një nga blerjet më të shtrenjta në historinë e klubit.

Pas disa muajsh, negociatat mes Atletico Madrid dhe Benfica u shpeshtuan ditët e fundit me lojtarin dhe agjentin e tij që udhëtonin shpesh në Madrid.

Atletico ra dakord të paguajë klauzolën 120 milionë euro tek Benfika, plus 6 milionë euro të tjera për të financuar këstet e pagesave.

Tek Atletico janë të bindur se 19 vjeçari Joao Felix do të bëjë shumë shpejt që të harrohet Antoine Griezmann,  largimi i të cilët tashmë konsiderohet çështje e mbyllur.

Shkarkoni aplikacionin e A2