Rama mbledh Kryesinë e Partisë Socialiste – A2

Rama mbledh Kryesinë e Partisë Socialiste

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur paraditen e së mërkurës Kryesinë e Partisë Socialiste, ku sipas burimeve për A2 CNN kreu i qeverisë ka folur për zgjedhjet e 30 qershorit dhe procesin që pason.

Në mbledhjen e Kryesisë është vendosur që do të ketë analiza me asambletë e partisë në çdo bashki dhe diskutim për rezultatet zgjedhore dhe ecurinë e procesit të konstituimit të këshillave bashkiakë dhe kryetarëve të rinj.

Pas këtij proceci, do të ketë asamble të Partisë Socialiste brenda korrikut.

Shkarkoni aplikacionin e A2