Ronaldo blen edhe McLaren-in më të shpejtë në rrugë – A2

Ronaldo blen edhe McLaren-in më të shpejtë në rrugë

Cristiano Ronaldo u paraqit në Lisbonë këtë javë duke drejtuar supermakinën e tij të re prej rreth 1 milion eurosh, një McLaren Senna.

Ky model i është dedikuar ish-pilotit të Formula 1, Ayrton Sennas dhe vetëm 500 makina të tilla janë prodhuar.

McLaren Senna arrin shpejtësinë prej 100 km/h për vetëm 2.8 sekondave, ndërsa shpejtësia maksimale shkon deri në 340 km/h. Sipas McLarenit, kjo është makina më e shpejtë në rrugë e kësaj marke.

Në këtë mënyrë, portugezi i Juventusit i shton edhe një tjetër “perlë” koleksionit të tij të jashtëzakonshëm të makinave.

Shkarkoni aplikacionin e A2