Basha: Izolimi ndërkombëtar që i bëhet qeverisë “Rama”, pasoja direkte për shqiptarët – A2

Basha: Izolimi ndërkombëtar që i bëhet qeverisë “Rama”, pasoja direkte për shqiptarët

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, u shpreh se “Shqipëria është i vetmi vend i Ballkanit Perëndimor që nuk përfitoi asnjë qindarkë nga 180 milionë eurot që Bashkimi Europian u dha vendeve të Ballkanit për projekte kombëtare infrastrukturore, për vitin 2019”.

Në një postim në Facebook, Basha thekson se ky “është ndëshkim i qëllimshëm kundër një qeverie të korruptuar dhe të lidhur me krimin”.

“Është vazhdim i qëndrimit të prerë të vendeve të Bashkimit Europian për të mbajtur Shqipërinë jashtë çdo procesi afrimi për aq kohë sa në pushtet është Edi Rama. Qeveria Rama është e vetmja qeveri në 30 vjet tranzicion që nuk ka bërë asnjë hap të vetëm në procesin e integrimit europian. Fatkeqësisht izolimi ndërkombëtar që po i bëhet qeverisë Rama po sjell pasoja direkte për Shqipërinë dhe shqiptarët, të cilët po ndëshkohen për shkak të Edi Ramës dhe lidhjeve të tij me krimin. Prandaj largimi i Ramës është një arritje që do të përmirësojë jetën e çdo shqiptari”, shkruan Basha në rrjetin social.

Shkarkoni aplikacionin e A2