Elis Bakaj shënon dy herë, i jep 3 pikë Shaktyorit

bakaj 600x338

Elis Bakaj po kalon një formë shumë të mirë në kapionatin bjellorus.

Sulmuesi shqiptar ka shënuar dy gola në fitoren 3-2 të Shakthyor Soligorsk ndaj FC Minsk.

Bakaj shënoi golin e barazimit 1-1 në minutën e 13, me një goditje dënimi spektakolare, dhe golin e fitores në minutën e 91, me 11-metërsh.

Në 14 ndeshje kampionat, Elis Bakaj ka shënuar 6 gola dhe ka dhënë 5 asist.